BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
CALSCALE:GREGORIAN
BEGIN:VEVENT
SUMMARY:Höft-workshop för dig med Höftproblem eller FAI
DTSTART;TZID=Europe/Stockholm:20190612T160000
DTEND;TZID=Europe/Stockholm:20190612T190000
LOCATION:DinBalans
DESCRIPTION: Den här workshopen vänder sig till dig som har smärta i höfterna eller FAI, CAM/PINCER problematik. Allt fler upplever smärta eller problem med höfter. Vad beror det på? Vilka rörelsemönster och vanor skapar problem i höfterna? Hur kan vi skapa sundare rörelsemönster?

Vi kommer gå igenom enkel lättförståelig anatomi runt höften samt få en förståelse hur bindväv påverkas och hur den påverkar oss. Du Pommern få göra övningar för att stärka rätt muskulatur runt höften. Vi kommer använda både pressur och yinyoga för att lätta spänningar i ansträngda muskler.
Målet med kursen är att du ska ha en övergripande förståelse för höfternas anatomi och verktyg för att skapa en bättre balans i just din höft.

Pris: 600:- Boka före 12 Maj 500:-
STATUS:CONFIRMED
SEQUENCE:0
END:VEVENT
END:VCALENDAR