Nervous System Rewire & Restore
Vol
1 februari 2026 •
09:30 - 10:45
Beschrijving
Tijdens de Nervous System Rewire & Restore les ligt de focus op regulatie van het zenuwstelsel en herstellen van de innerlijke balans, zowel op mentaal als fysiek niveau.
Na rustig te zijn aangekomen in de ruimte volgen een serie oefeningen om de Nervus Vagus, een belangrijke zenuw in het centrale zenuwstelsel te stimuleren. Deze zenuw kan gezien worden als een belangrijkste snelweg in het zenuwstelsel tussen het brein, hart en spijsverteringssysteem. De zenuw zorgt ervoor dat we kunnen schakelen tussen het sympathische zenuwstelsel, wat zorgt voor activatie en mobilisatie; het gaspedaal en het parasympatische zenuwstelsel, die verantwoordelijk is voor vertragen en herstel, onze rem. Hun samenwerking, ook wel de vagale toon genoemd, zorgt ervoor dat we ons in balans voelen en uitdagingen, stress op kunnen vangen. De oefeningen in deze les zijn ontworpen om de Nervus Vagus te stimuleren en zo de vagale toon te versterken, wat ons veerkrachtiger maakt, we vergroten het vermogen van het lichaam om na stress te herstellen en effectief om te gaan met de ups en downs van het leven.
Na de serie oefeningen nemen we de tijd om te rusten waarbij we op diep niveau mogen ontspannen en herstellen, doormiddel van ademhalingsoefeningen, restorative yoga en yoga nidra.
We sluiten de les af met een kop thee.