BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
CALSCALE:GREGORIAN
BEGIN:VEVENT
SUMMARY:Taiji
DTSTART;TZID=Europe/Amsterdam:20201230T110000
DTEND;TZID=Europe/Amsterdam:20201230T121500
LOCATION:De Olmen
DESCRIPTION: Intro 30 januari. Qigong: 9.30–10.45. Taiji: 11.00- 12.15. De Olmen, Olmenlaan 3, Vught.
Kosten: € 10,- Start cursussen: 7 januari.
Opgave en aanmelding: Ruud Raaijmakers, info@dantian.eu. www.dantian.eu 

INTRO QIGONG EN TAIJI IN DE OLMEN IN VUGHT 
Op donderdagochtend 30 december geeft Ruud Raaijmakers introductielessen qigong en taiji in De Olmen.
Qigong en Taiji zijn traditionele Chinese oefenmethoden die zich richten op het verbeteren van de gezondheid en spirituele ontwikkeling. De beoefening verbetert de circulatie van qi (levenskracht), bloed en lichaamsvloeistoffen, maakt het lichaam vrij van belemmeringen  en zuivert het van ziekteverwekkende factoren. Terwijl de geest in toenemende mate ontspant, neemt de mentale kracht toe.
Centraal in de qigong- en taijibeoefening staat het ontwikkelen van het voelend vermogen, het lichaamsbewustzijn. Naarmate we die meer ontwikkelen, nemen we het interne milieu van ons lichaam steeds helderder waar en, als we hierin onregelmatigheden waarnemen, kunnen we hierop steeds krachtiger anticiperen.
Qigong omvat een rijk scala aan oefeningen: bewegings- en houdingsoefeningen, ademhalingsoefeningen, meditatie, oefeningen met klank en zelfmassage. De oefeningen zijn betrekkelijk eenvoudig en vergen slechts een geringe fysieke inspanning.
Taiji is van oorsprong een martiale kunst. Het bestaat uit een reeks houdingen die aaneen geregen worden tot een vloeiende bewegingsvorm. De bewegingen worden ontspannen en met alerte aandacht uitgevoerd.
Ruud Raaijmakers beoefent 40 jaar qigong en taiji. Zijn belangrijkste leraren waren Shen Hongxun en Shen Jin. Bij hen bekwaamde hij zich in verschillende taijivormen en qigongmethoden. Hij geeft lessen qigong en taiji, bijscholingen voor TCM-therapeuten (Traditionele Chinese Geneeswijzen) en heeft een behandelpraktijk medische qigong in Vught. Hier behandelt hij patiënten met externe qi.
STATUS:CONFIRMED
SEQUENCE:0
END:VEVENT
END:VCALENDAR