BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
CALSCALE:GREGORIAN
BEGIN:VEVENT
SUMMARY:Vinyasa yoga - god rygghelse med vridninger (twists)
DTSTART;TZID=Europe/Oslo:20251020T180000
DTEND;TZID=Europe/Oslo:20251020T191500
LOCATION:Yogafabrikken, Falsens gate 12, 2317 Hamar
DESCRIPTION: Rotasjoner, også kalt twists eller vridninger, er en viktig del av yogapraksisen og kan utføres stående, sittende eller liggende. 
Disse bevegelsene hjelper oss å holde ryggraden levende og smidig – akkurat slik den er ment å være. 
En fleksibel ryggrad regnes i yoga som et tegn på vitalitet og ungdommelighet, både i kropp og sinn.

Når vi vrir, stimulerer vi ikke bare musklene rundt ryggsøylen, men også de indre organene. 
Det sies at rotasjoner har en rensende effekt – som å vri opp en svamp eller en oppvaskklut – der vi presser ut spenninger, stress og stillestående energi. 

Når vi slipper opp igjen, gir vi plass til frisk energi, ro og klarhet.

Twists hjelper oss også å balansere følelsene våre ifølge yogafilosofien. 
De kan virke beroligende når sinnet er urolig, og gi ny energi når vi føler oss tunge. 

I praksisen inviterer vi kroppen til å gi slipp på det den ikke lenger trenger, og åpne rom for fornyelse – både fysisk og mentalt.

Når du beveger deg inn i en rotasjon, gjør det med tålmodighet og nærvær. Kjenn hvordan pusten leder deg dypere, uten å presse. La bevegelsen starte fra bunnen av ryggraden og sakte flyte oppover – som en myk spiral av bevissthet og energi.

Varmt velkommen til timen:)
STATUS:CONFIRMED
SEQUENCE:0
END:VEVENT
END:VCALENDAR