Yin Yoga met Monique

1 juni 2026 • 19:30 - 20:45
Monique van Driel
Mijn yogareis begon in 2009, toen ik tijdens een rondreis door Zuidoost-Azië tot mijn eigen grote verwondering in een yogaschool op Thailand belandde en vier maanden bleef. Zes uur per dag op de mat, lezingen over yogafilosofie, intensieve tantra-workshops en tiendaagse stilteretraites. Mijn leven werd daarna nooit meer hetzelfde. Inmiddels heb ik uit een lange rij ervaringen mijn favoriete yogavormen gevonden. Ik keer jaarlijks terug naar mijn leraar Sahajananda voor Hridaya Yoga en meditatie, en de Anusara® Yoga heeft mij weten te raken, door de verbinding met de kula en de mooie non-duale Shiva-Shakti filosofie die eraan ten grondslag ligt. Bij beide vormen draait het voor mij om hetzelfde: je eraan herinneren dat yoga meer is dan houdingen uitvoeren op je mat. Toen een auto-immuunziekte het mij tijdelijk onmogelijk maakte om actieve yoga te beoefenen, ontdekte ik de diepe kracht van Restorative Yoga. Die ervaring vormt tot op de dag van vandaag de kern van wat ik wil doorgeven: meer ruimte voor Zijn in een leven vol Doen. Ik geef yoga vanuit dankbaarheid, en geloof in de kracht van delen. Ik hoop dat iedereen zich welkom voelt. Namasté
10 plaatsen beschikbaar

Beschrijving

Tijdens Yin yoga ontspannen we de spieren en is de ademhaling een heel belangrijke factor om ruimte in het lichaam te creëren. De asanas worden langer vastgehouden om het lichaam de tijd te geven langzaam spanning los te laten en om jou zelf de tijd te geven om te voelen wat een bepaalde houding met je doet. Doel is niet om zo diep mogelijk in de houding te gaan, maar om continu te voelen waar jouw grens is en die te onderzoeken en eren. Het relatief rustige karakter van de les is voor veel mensen een verademing tussen de drukte van alledag.

Yin yoga is dé manier om bindweefsel en gewrichten te herstellen en versterken. Veel houdingen richten zich op het bindweefsel van de heupen, het bekken en het onderste deel van de ruggengraat, precies die plekken waar bij veel mensen stress en emoties zich opslaan.

Yin yoga is geschikt voor alle niveaus en een perfecte aanvulling op de meer dynamische en spiergerichte (yang) yogastijlen (of actieve sporten) waarbij de nadruk wordt gelegd op het versterken van het lichaam en het verlengen en aanspannen van spieren.

NB Iedere laatste week van de maand wordt de yin yoga les een Restorative Yoga les: nog rustiger, nog meer diepe, bewuste ontspanning en een echte reset voor je hele systeem.

Voor meer informatie, kijk op: www.yogametlef.nl