Workshop uitstralingspijn bil en been

29 september 2023 • 19:00 - 21:00
Karin Sluis

Beschrijving

Bij het piriformussyndroom/ischias ervaar je pijn in je bil, vaak diep van binnen en bij het zitten. Het kan ook zijn dat je pijn ervaart aan de heup of uitstralende pijn aan de achterkant van het been. De pijn verergert na lange tijd zitten, lopen of rennen en neemt af nadat je bent gaan liggen op de rug.

De klachten ontstaan door irritatie in een grote zenuw (de nervus ischiadicus) die vanuit de onderrug, via de bil naar het been toe loopt. Deze zenuw loopt in de bilregio tussen meerdere diep gelegen bilspieren, waarvan de piriformis spier er één is. Doordat de piriformis spier is aangedaan, kan de zenuw geïrriteerd raken, wat uiteindelijk leidt tot pijnklachten in de bil en soms ook uitstralend naar het been.

Om de druk op de nervus ischiadicus te verminderen is het goed om de dieper gelegen bilspieren, en dan vooral de piriformus spier, te stretchen en te masseren zodat de spier ontspant. Als de piriformus spier is aangedaan omdat de grote bilspieren verzwakt zijn is het belangrijk om de grote bilspieren te versterken.

OPBOUW WORKSHOP

Anatomie van de bilspieren en de ischias zenuw.
Het doen van yogaoefeningen waarin je de bilspieren stretcht, versterkt en masseert.
Je krijg een boekje mee zodat je thuis gericht kunt oefenen.

Datum: 29-september.
Tijd: 19.00-21.00 uur.
Docent: Karin Sluis en Mieke Bakker
Entree: 35,-