TAI CHI - Beginners 5-delige reeks

16 juni 2026 • 10:00 - 11:00
Begijnhoflaan 422
Lieven Van Den Berghe
Reeds op mijn zesde maakte ik kennis met wereld van de Oosterse krijgskunst. Eerst volgde ik judolessen en later volgde ik karate. Als jonge twintiger ontdekte ik Tai Chi: een ware openbaring. In 1991 leerde ik de onderwijsmethode van Dr. Shen Hongxun, oprichter van het Buqi Instituut, kennen. Hiermee startte mijn lange Tai Chi carrière. Sindsdien volg ik intensief cursussen en stages in binnen-en buitenland. In 2002 rondde ik met succes mijn opleiding tot professioneel lesgever af. Reeds jaren ben ik één van de vaste medewerkers op het Buqi instituut, eerst nog onder leiding van Dr Shen, later van Shen Jin. Naast mijn wekelijkse lessen in België en Nederland heb ik in de afgelopen 20 jaar als lesgever ervaring opgedaan in scholen en verenigingen, in het bedrijfsleven en in het gevangeniswezen,….je kan bij mij terecht zowel voor groepslessen als voor privé lessen, lezingen, workshops, seminaries en opleidingen op maat. Met mijn school toon ik mensen de weg naar een gezond leven, een leven lang gezond!

Beschrijving

🌿 Tai Chi & Taijiwuxigong voor beginners

Ontdek een zachte maar krachtige bewegingsvorm waarbij rust, ademhaling en bewust bewegen centraal staan.

Tijdens deze lessen combineren we Tai Chi met Taijiwuxigong — twee eeuwenoude methodes die lichaam en geest helpen terug in balans te brengen.

Tai Chi werkt met vloeiende bewegingen vanuit de Yin-Yang filosofie: de balans tussen spanning en ontspanning, actie en rust. De bewegingen helpen je om meer te gronden, je lichaam soepeler te maken en je energie vrijer te laten stromen.

Taijiwuxigong vult dit aan met korte, eenvoudige oefeningen die vaak meteen voelbaar effect hebben. Geen complexe reeksen of prestatiedruk, maar losse bewegingen die helpen om spanning los te laten, je houding te verbeteren en meer rust in je lichaam te brengen.

Deze methode werd ontwikkeld door dr. Shen Hongxun, arts en Tai Chi-meester, en richt zich op ontspanning, lichaamsbewustzijn en het activeren van het zelfherstellend vermogen van het lichaam.

✨ Wat mag je verwachten?
✔️ meer rust en minder stress
✔️ verbetering van houding, balans en soepelheid
✔️ meer energie en focus
✔️ bewuster leren bewegen en ademen
✔️ toegankelijke oefeningen voor elk niveau

Deze lessen zijn geschikt voor iedereen die op een zachte manier wil bewegen en opnieuw meer verbinding wil voelen met zichzelf en het lichaam.

Geen ervaring nodig 🤍