Zen masters yoga: Fata morgana (7-12j)

23 november 2026 • 15:45 - 16:45
Freinetschool De Pit, Overstraat 37, Diest
Reina Lahaye
Reina is mama van Maybritt, Robin-June en Ramses. Ze startte in 2005 met yoga en is erkend docent van zowel kinderyoga, babyyoga als Sherborne. In 2019 richtte ze Okinawa Kids op, naar het gelukkige Japanse eiland ‘Okinawa’. Deze yogi is ook psychotherapeut, wandelcoach en relaxatietherapeut bij Praktijk Okinawa. Deze achtergrond in mentaal welzijn, mindfulness en natuurbeleving vind je ongetwijfeld terug in haar kinderyoga. In een ideaal yogalesje zit voor haar een beetje jazz, een goede brok mindfulness, waanzinnig veel fantasie, een snuifje cultuur en vooral veel thuiskomen in ons lijf. Als Reina niet de yogabomendisco danst op haar matje, dan vind je haar wel bosbadend, coachend of schrijvend terug onder de bomen. Leuk weetje; Reina reist ongelofelijk graag en is ook journalist van opleiding. Voor de yogalesjes schrijft ze reisavonturen uit en neemt de kinderen zo mee op yogareis.
7 plaatsen beschikbaar

Beschrijving

We zoeken in deze grauwe wintermaand de zon op... Met een yoga doe-verhaal reizen we met het Berbervolk mee door de woestijn op onze kameel, zandheuvel na zandheuvel, na zandheuvel,... met maar soms een eenzame acaciaboom op ons pad. We betoveren met ons fluitje de majestueuze zwarte mamba en krullen ons op als een sluwe schorpioen. Nadat de loeiende zandstorm is gaan liggen, vervolgen we onze reis helemaal naar Egypte! Met acroyoga maken we de allermooiste piramides en met prachtige Toeareg muziek genieten we heerlijk na van ons avontuur.



Wat leren de yogi's deze les? 💡

- met de houdingen werken we deze les aan; krachtigere rug, middenrif, arm-, been- en schouderspieren, een betere coördinatie, concentratie en evenwicht, een soepelere rug en heupgewrichten, steviger bekkengebied, betere spijsvertering en doorbloeding, verbeteren we de werking van de bijnieren, stressvermindering en een sterker zelfbewustzijn en diepe rust
- concentratie-oefening waarbij we actief luisteren
- senso-motorisch ontspannen in samenspel
- auditieve ontspanningsmoment
- actieve concentratie-oefening in groep
- zorg leren dragen voor elkaar tijdens een ontspanningsmoment
- we komen op een speelse en muzikale manier in contact met andere culturen



Om nog meer te kunnen inspelen op de noden van iedere leeftijd, zullen we vanaf dit jaar de naschoolse yoga opsplitsen in twee groepen; de 'Weverbevers' en de 'Zen masters'.

Zen Masters yoga:
Yoga als tool, 7 - 12 jaar (Denk je dat jouw mini beter aansluit in de andere groep? Laat het ons weten en we zoeken het samen uit!)

Onze Zen masters zijn minstens zeven jaar, idealiter hebben ze bij Okinawa Kids al een parcours afgelegd, maar het mogen zeker ook starters zijn. Ze hebben nood aan uitdaging. Voor deze groep staat yoga als tool centraal. We leren bewust ademen om ons hoofd tot rust te brengen, wakker te worden of juist te ontladen. De kinderen krijgen ook nog meer richtlijnen wanneer deze toe te passen; bij faalangst, podiumvrees, grommelochtenden of boosheid bv.

We gaan met deze groep grondig aan de slag met acroyoga, meditatie, mindfulness, visualisaties, relaxatietechnieken,...

Iedere week staat er een andere techniek centraal. De kinderen krijgen de juiste uitleg mee om hier thuis verder mee aan de slag te gaan.

Op die manier werken we verder aan zelf-regulatie en maken we hen weerbaarder in een turbulente wereld!