Intro til Ashtanga yoga med Heidi

6 januar 2025 • 19:30 - 20:45
Yogagalleriet, Falsens gate 12, 2317 Hamar, STOR SAL
Tanja Evensen
Tanja er evig student, yogalærer og driver av Yogafabrikken. Vinyasa , hatha og yin yoga er yogaretninger du kan møte i mine timer. I tillegg underviser jeg yoga nidra, meditasjon og pusteteknikker. Jeg vil påstå at timene mine er tekniske, men ikke mekaniske, og at de er detaljerte. Det er en god blanding av flyt og ro i form av dynamiske og statiske yogastillinger, samt blanding av pust og meditasjon. Jeg ønsker at du skal føle deg hjemme i kroppen din, og at du kan kjenne at du er velkommen til timen. Derfor legger jeg opp til variasjon som bidrar til at flere med ulike ferdighetsnivåer får nok utfordring, mens de samtidig kjenner på mestring. Du vil få god tid til både oppvarming, øvelser og avspenning, tid til å puste og tid til å stresse ned. Det er din tid, og din velvære er min største prioritet. Velkommen til timen!

Beskrivelse

Passer nybegynner og den som vil repetere fundamentet i rolig tempo.

På dette «intensivkurset» 3*75min lærer du å utføre stillingene på stol, med stol og uten, så her kan alle få utbytte av en fysisk yogapraksis.

Bli med alle tre gangene for å lære en kort serie med stillinger som åpner, styrker og balanserer kropp og sinn. Vi øver inn Tristana-metoden dvs at du øver på holde fokus på stillingen som gir økt kroppsbevissthet, på pusterytmen for å holde nervesystemet i balanse og blikkpunkt som styrker evnen til å være tilstede. Jevnlig praksis over tid vil styrke deg på alle plan.

Yogalærer: Heidi Ann Hanssen
Litt om meg: Jeg bor i Løten kommune, har to voksne gutter og er utdannet regnskapsfører. Jeg fant yoga i godt voksen alder, da jeg var i en rehab-periode. Jeg har praktisert siden 2010 og undervist siden 2016. Jeg er først og fremst en yogastudent og ønsker å inspirere andre til å komme igang eller komme videre i sin egenpraksis.

Jeg har lærerutdannelse Ashtanga vinyasa yoga, Aerialyoga og fordypning i bl.a filosofi, psykologi, Yin-yoga, LuJong, Restorative-yoga, Mindfulness, Hands-on adjustment.