straight leg sitting - 23 min. (plus reviews)
Lieselotte Bekkers12 januari 2026 • Duur: 23 minuten
Straight Legged Sitting (L-Sit):
Mingmen opent, de Qi in de onderste Dantian neemt toe, Doorstroming van Qi door heel je ruggengraat en benen.
De L-Sit is een fundamentele en zeer krachtige methode binnen Zhineng Qigong. Dr. Pang introduceerde deze oefening specifiek om Mingmen, ook wel de ‘Poort van het Leven’ genoemd en de onderrug volledig te openen.
Waarom is de L-Sit zo belangrijk?
De onderrug is voor veel mensen een gebied waar Qi (energie) geblokkeerd raakt. Door met gestrekte benen te zitten, transformeer je fysieke inspanning in innerlijke kracht. Het doel is om:
De Mingmen te openen: Je activeert je aangeboren levenskracht en versterkt je immuunsysteem.
Qi te verzamelen in de wervelkolom: De energie wordt vanuit je hele lichaam geconcentreerd in je centrale zenuwstelsel. Membraan-Qi te versterken: Je bouwt een sterke interne basis op, waardoor energie beter in je lichaam behouden blijft en diep kan doordringen tot in je organen en cellen.
Hoe beoefen je de L-Sit?
Je kunt de oefening doen op de grond, op een mat of zelfs met je benen op een tweede stoel. Houding: Zit met gestrekte benen. Trek je tenen naar je toe en duw je hielen zachtjes van je af. Dit geeft een lichte spanning (stress) die nodig is om de energie te sturen. Leun ietsjes naar voren met heel je bovenlichaam.
Focus: Richt je aandacht volledig op Mingmen. Ademhaling: Adem naar je onderrug om de Qi daar te verzamelen. Samenknijpen: Door vanuit je heupen en benen zachtjes aan te spannen, heupgewrichten op te tillen, navel naar je toe, huyin iets op, dwing je de Qi om diep de wervelkolom in te stromen.
Na de oefening kun je de 3cm doen, Langer de Roufu of het afrollen van je rug.
REVIEWS:
*Mijn eigen review:
Een maand lang dezelfde oefening geeft ruimte voor transformatie:
1e week:Dé manier om de dag te beginnen. Eerst bij jezelf, bij je authentieke zelf en met deze verbinding de dag starten.
2e week: Bewuster van Mingmen, zakken hierin brengt stilte in je.
Ik barst van de energie! wauw wat zet het veel in beweging.
3e week: oeps daar komen wat fysieker pijntjes, ik ga het veeel zachter doen en zo bewuster in. mijn lichaam, het pijntje (blokkade) aanraken, voelen en zien.
4e week: Het stroomt! overal door mijn benen, ruggengraat, lichaam. Energie, en een stuk steviger in mijn zijn. (geen pijntjes meer)
Van deelnemers:
**Enorm veel energie!
**Rust in jezelf
**Levensqi stroomt, ik voel het mingmen gebied gaan leven
**Sinds ik deze methode beoefen, verdwenen mijn rugklachten al snel en is mijn hele rug soepel geworden. Het is een oefening die direct de kern van je vitaliteit raakt."
**Ik voel me meer gedragen. Beter in mijn basis, In mijn dagelijks leven gaat alles makkelijker.
**De L-sit heeft mij dichter en dichter bij mijzelf gebracht. Bij mijn Essentie en dicht bij mijn innerlijke kind/ basis/ ware Zelf.
**Hoi Lieselotte, fijne oefening, waar veel inzit: Het diepe relaxt ontspannen zijn tijdens de oefening, maar ook in de loop van de dag. Veel spieren en spannings-gebieden ontdekt. Met de Crane’s neck is Mingmen goed voelbaar. Bijzonder.
**Zal mijn samenvatting die ik geschilderd van heb deze maand volgende week delen bijna klaar🙏😘 fijn weekend
**Dank voor de ervaring. Het was fijn om de dag te beginnen (meestal) met de L sit, omdat ik de dag dan met mezelf begin. Ik heb geen moeite gehad om de discipline op te brengen, terwijl ik dat wel verwacht had. Ik heb een opbouw in mijn 'mentale en emotionele stevigheid' ervaren. Ik raak normaal gesproken snel 'uit het lood'. Ik weet nu, dat ik dan wegga uit mingmen. Ik kan op het moment beter bij mezelf blijven. nDat is heel FIJN. Al bij al een positieve ervaring.
**Voor mij was het best een uitdaging om op deze wijze te zitten, ben niet lenig, heb een wat kromme rug en het is absoluut geen favoriete houding. Het grappige en mooie was dat ik mij er gaande weg meer in thuis ging voelen, de (strek)pijn in mijn benen werd minder en kon goed in de ontspanning zakken. Met de ademhaling erbij werd het voor mij lastiger. Ik denk dat ik teveel kracht heb gezet en daardoor last kreeg in mijn buik en ben wat zachter aan gaan doen. Ik merkte ook dat ik me krachtiger en meer bewust voelde door de oefening. de eerste weken fijn, voelde de energie, voelde me gedragen en voelde een fijne geaardheid. Stevig en duidelijk, geen ruis. Super!
**Nog ff mijn terugkoppeling over de L-sit:
-de terugkerende herhaling geeft mij een dankbare structuur om de dag te beginnen (had ik ook toen ik mn ging deed)
-het bracht me ook terug bij ‘oude’ hardnekkige scripts zoals: ‘je moet toch wel verder kunnen’, ipv liefdevol verzachten (gelukkig herkende ik het snel, m’n lijf gaf het me terug)
-ik voel me krachtiger in m’n benen en bv de kleinkinderen van de grond optillen
-we zouden kinderen dan beter de mingmen~ademhaling kunnen aanleren dan de buik-ademhaling 🤗
-voel me fysiek echt met meer energie groeiende en krachtiger.
-het nodigt me uit om vaker bewuster te zitten (met mezelf)
🙏🏼