Kundalini Yoga, Nadabrahma meditatie van Osho

26 oktober 2025 • 11:15 - 12:30
Room4 YOGA
Natasja korda
Satnam Mijn naam is Natasja Korda. Zolang ik mij kan herinneren ben ik altijd sportief en actief geweest. Voorheen als trailrunner en Kungfu beoefenaar en na wat blessures is dit wandelen en fietsen geworden. Sinds 10 jaar ben ik me, voor met name uit mijn hoofd en meer in mijn lichaam te komen, yoga gaan beoefenen. In eerste instantie was dat Hatha Yoga. Totdat ik middels een workshop kennis maakte met Kundalini Yoga. Ik was meteen enthousiast. De dynamische oefeningen, de prachtige muziek bij de mantra’s chanten, de ademhalingstechnieken en meditaties werken heel goed voor mij. Het stimuleert mij om ontspannener en gezonder door het leven te gaan. Door de opleiding Kundalini Yoga teacher te doen ben ik verheugd om deze methode door te geven aan anderen. Ik kijk er naar uit om je te ontmoeten en misschien ook enthousiast te maken, wees welkom op zondagochtend van 11.15 tot 12.30

Beschrijving

De Osho Nadabrahma Meditatie is één van de rustigste Osho meditaties, zeker in vergelijk met bijvoorbeeld de Osho Kundalini en de Osho Dynamische meditatie. Uiteindelijk zijn het allemaal manieren om onze mind meer tot verstilling te krijgen en vanuit een grotere helderheid te observeren wat zich aandient in ons bewustzijn. Om ons niet langer te vereenzelvigen met de doener, maar te zien dat het een spontaan proces is dat zich voltrekt. Hierin is Osho een meester en is deze meditatie ook weer een prachtige weg die daar toe leidt. De begeleidende muziek (door Deuter) is overigens prachtig.

De Nadabrahma meditatie is geïnspireerd op Tibetaanse meditatietechnieken. Dat is ook duidelijk hoorbaar in de begeleidende muziek met onder andere klankschalen.