Yin Yoga - locatie Davisstraat 131, Amsterdam
13 april 2023 •
11:15 - 12:30
Resonance, Davisstraat 131, Amsterdam, Resonance
Martijn van den Brink
‘Op het matje’ bij Martijn
Het was vanaf het moment dat ik mij bewust werd van het verschil tussen ‘eerst zien dan geloven’ en ‘eerst geloven dan zien’ dat ik mijn leven meer en meer als een vloeiende beweging begon te ervaren waarin ieder nieuw moment zich als een logische stap aandient.
Het woord ‘geloven’ vervang ik inmiddels graag door het woord ‘vertrouwen’.
Sinds ik situaties met vertrouwen tegemoet treed, sta ik opener in het leven, ben ik dichter bij mezelf en ervaar ik vaker innerlijke vrede. Yoga en meditatie hebben mij hierin veel gebracht.
Door het beoefenen van yoga, mindfulness, ademhaling, meditatie keer je terug naar de natuurlijke basis van waaruit leven hoort te ontstaan.
De effecten van yoga kunnen zich op uiteenlopende vlakken uiten, maar brengen zonder uitzondering balans in het algehele welzijn.
Voor mij is Yoga een verzamelnaam als richtingaanwijzer naar alle wijsheden en oefeningen die erop gericht zijn een leven te leven vanuit innerlijk welzijn in verbondenheid. Yoga kent vele vormen. Klassieke, moderne, en daarvan afgeleide vormen. De Yoga opleidingen die ik zelf heb genoten zijn Yin, Vinyasa en Yoga Nidra.
Tijdens mijn lessen probeer ik altijd aanwezigheid en bewust zijn te cultiveren.
Beschrijving
Tijdens een Yin yoga les ligt de focus op het ontspannen van spieren en het stimuleren van bindweefsel, door je voornamelijk in zittende en liggende houdingen over te geven aan de zwaartekracht en deze voor een langere tijd aan te houden. (3 tot 5 minuten)
Het doel is het creëren van flexibiliteit en het opheffen van blokkades in de energiestroom.
Omdat bij Yin yoga de houding wat langer wordt aangehouden besteden we veel aandacht aan het meditatieve aspect.
Er zijn matjes aanwezig.
Inloop 11:00
Les begint om 11:15
Het doel is het creëren van flexibiliteit en het opheffen van blokkades in de energiestroom.
Omdat bij Yin yoga de houding wat langer wordt aangehouden besteden we veel aandacht aan het meditatieve aspect.
Er zijn matjes aanwezig.
Inloop 11:00
Les begint om 11:15