Aerial yoga • met Allysa

17 april 2023 • 20:00 - 21:00
Fok 47
SAV Health Boutique

Beschrijving

Goede Vrijdag is een dag uit de Goede Week, de week voor Pasen. Op deze dag herdenken christenen de dood van Jezus aan het kruis.

De tocht met het kruis
Deze tocht is op allerlei schilderijen afgebeeld. Vaak zijn het een soort stripverhalen. Onderaan zie je Jezus het kruis dragen. Er hangt een blok met spijkers voor zijn voeten waar hij telkens tegenaan loopt. Mensen steken hun tong naar Jezus uit. Een vrouw, Veronica, veegt zijn gezicht af met een doek, waar een afdruk in blijft staan.

'Goede' Vrijdag?
Maar waarom heet deze dag dan Goede Vrijdag? Omdat christenen geloven dat Jezus op die dag gestorven is om ieder mens van zijn zonden te verlossen. Het lijden en sterven van Jezus was niet zinloos, maar helpt hem uiteindelijk te herrijzen uit de dood.

In deze les gaan we een symbolische tocht lopen. We onderzoeken jouw lijden. Wat draag jij op je schouders waar je jezelf graag van wilt verlossen? (Het kruis was Jezus op zijn schouders draagt) Waar blijf jij je voeten maar steeds aan stoten (symbolisch het blok met spijkers waar Jezus steeds tegenaan loopt). Wie in jouw omgeving steken hun tong naar je uit? Welke afdruk wil jij voorgoed achter je laten?

We leggen de nadruk op 'goede' vrijdag. Het is een van de belangrijkste feestdagen, we zeggen bijvoorbeeld nooit 'goede' kerst of 'goede' Pasen. Om je te laten beseffen hoe belangrijk en positief het kan zijn om jezelf te verlossen. Dat je het sterven van deeltjes in jezelf mag zien als iets positiefs, om uiteindelijk weer opnieuw op te staan.

De les is een yin les en we behandelen net als tijdens de les voor Pasen de lever en galblaasmeredianen. Deze energiebanen passen bij de lente en staan voor een nieuw begin.

Focus: Lever meridiaan
Element: Hout