Workshop Revitalising the lower belly (and adrenals)

11 juni 2017 • 13:30 - 16:30
Gastdocent .

Beschrijving

Ontspanning in je buik, meer energie in je lichaamDeze workshop is gericht op het ontdekken van onze buik, de zetel van emotie, vruchtbaarheid en creativiteit: het centrum van onze vrouwelijke kracht en intuïtie (ook bij mannen!). Vaak houden we onbewust spanning vast in onze buik. De spanning kan ervoor zorgen dat je op den duur vermoeid raakt door het dagelijkse leven, je vaker ‘down’ voelt of sterke stemmingswisselingen ervaart.

Oorzaken van deze spanning kunnen op fysiek, mentaal en/of emotioneel vlak liggen en invloed uitoefenen op o.a. je hormoonbalans (vandaar die moeheid en neerslachtigheid). Deze disbalans wordt ook wel bijnieruitputting genoemd.


Yoga voor je bijnieren en onderbuik

Met behulp yoga en ademhalingstechnieken word je je in deze workshop bewuster van het buik- en bekkengebied, leer je waar je spanning vasthoudt, hoe je die los kunt laten en waar je meer kracht mag ontwikkelen voor een betere spierbalans en minder klachten.


Mind-body connectie

Je buik is gevoelig voor stress en daar reageren de bijnieren op. Naast fysieke oefeningen gaan we daarom ook aan de slag met schrijfopdrachten, om te onderzoeken welke mentale overtuigingen en welk gedrag ten grondslag liggen aan de spanning in je buik. Op die manier ontdek je hoe de relatie tussen je geest en lichaam - de mind&body connectie - zich in jouw buik manifesteert. Ook leer je hoe fysieke signalen - wat de spanning in feite is - kunt gebruiken om je welzijn te ondersteunen.

Heb je inhoudelijke vragen over de workshop? Neem dan gerust contact op met docente Ellen (ellen@yogaempowerment.nl).