Bakåtböjarworkshop Aktiv

3 juni 2022 • 17:00 - 19:00
Daniela Schutt
Varmt välkommen till mig på DinBalans. Jag jobbar med Yoga sedan 20 år och mitt mål är att sprida bättre mående både i kroppen och själen hos alla som kommer till mig.

Beskrivning

Tycker du att bakåtböjare är utmanande? Du är inte ensam. När vi väl får igång våra bakåtböjare är det en fantastisk frigörande känsla både fysiskt och mentalt. Det här är en hel helg med tid till bakåtböjare, Både övningar för att ge kroppen den styrka och rörlighet som behövs, men även den teknik och de saker vi kanske inte inte riktigt hittar själva för att göra bakåtböjare till din roligaste del i din träning.

Vi kör En hel vecka för att öppna kroppen för bakåtböjare.
Varje dag en dynamisk klass med värmande bakåtböjarsolhälsningar och styrka för bakåtböjare.
Nästa dag gör vi yin och pressur för att musklerna ska återhämta sig och jobba med stretch.

Kroppen behöver tid för att öppna upp, här får du all möjlighet att komma till öppning och släppa motstånd.

17.00-19.00 mån-Fred Lördag 08.00-10.00
Hela veckan 6 ggr 1200:- Drop-In i mån av plats 250:-

Avbokningsregler: Boka av senast 24 h före första klassen på veckan. Senare avbokning debiteras din plats även om du inte kan närvara