TGIF! Yin XL met Ballen
28 februari 2020 •
19:30 - 21:30
Monique van Leeuwen
Als je voor je bij Yoganesh kwam ergens anders yogales volgde zul je merken dat sommige houdingen (asanas) in mijn lessen ontbreken. Mijn yogareis startte in de Ashtanga yoga, een pittige vaste serie houdingen in een straf tempo dat ik toen heerlijk vond (en soms nog wel). Toen ik zover was om een eerste echte opleiding te volgen vond ik Michaelle Edwards op het prachtige Hawaiiaanse eiland Kauai. Met haar YogAlign training leerde ik een heel andere manier van yoga, gebaseerd op de 'klassieke' yoga, maar veel meer gericht op het behouden of terugkrijgen van een gezonde houding. En dus niet jouw lijf aanpassen aan houdingen die eigenlijk helemaal niet zo fijn zijn en als je ze maar vaak genoeg doet soms zelfs klachten geven.
Vele opleidingen en leraren verder - heb ik mijn eigen stijl ontwikkeld waarbij ik nog steeds de YogAlign basisprincipes toepas. Ik noem het functionele yoga. Yoga die voor iedereen anders is en die uitgaat van hoe jouw lijf in elkaar zit. Zodat yoga echt voor iedereen geschikt is; dun, dik, lenig of stijf, sportief of niet, oud en jong, fit en gezond of met een chronische aandoening of ziekte - er is voor iedereen een manier om de lessen te volgen. Een veilige manier van bewegen die je meer flexibiliteit, kracht en energie geeft. Een ' alles-in-een' pakket: krachttraining, ontspanning, houding- en ademtherapie, massage en meditatie tegelijkertijd!
Mijn nuchtere zachte intuïtieve aanpak, mijn verre van perfecte lijf en een gezonde dosis humor hielpen al menigeen over een yogadrempel. Ook mensen die dachten dat yoga niet bij hen zou passen. Juist voor hen valt er veel te ontdekken, net als ik dat deed.
Beschrijving
In deze extra lange yogales combineren we yin-houdingen met rubber ballen om nog effectiever spanning op moeilijk bereikbare plaatsen los te laten. Werken met de ballen is echt een verdieping van een yin sessie. Je komt in een yogahouding en de ballen geven zachte druk aan bijvoorbeeld kuit of rug. Je dringt diep in de lagen van weefsels van triggerpoints en acupressuurpunten. Door langere tijd in een houding te blijven en je adem te gebruiken kun je op een ontspannen manier spanning en pijn verlichten.
Ter afsluiting een aantal diep ontspannende restorative houdingen zodat de effecten goed kunnen zinken in je spieren en lichaam.
Na de les voel je jezelf energieker, je bewegingen zijn soepeler en je bent stabieler in de yogales. Je organen zijn extra gestimuleerd en gemasseerd.
Diepe ontspanning en rust is het resultaat. Én je laadt jezelf weer op met nieuwe energie!
Ter afsluiting een aantal diep ontspannende restorative houdingen zodat de effecten goed kunnen zinken in je spieren en lichaam.
Na de les voel je jezelf energieker, je bewegingen zijn soepeler en je bent stabieler in de yogales. Je organen zijn extra gestimuleerd en gemasseerd.
Diepe ontspanning en rust is het resultaat. Én je laadt jezelf weer op met nieuwe energie!